Strona główna » Podróże we troje » Gran Canaria » Co warto zobaczyć na Gran Canarii?

Co warto zobaczyć na Gran Canarii?

Stworzyliśmy listę miejsc, które według nas warto zobaczyć na Gran Canarii. Wszystkie są łatwo dostępne, więc śmiało można wybrać się na wycieczkę całą rodziną ?. Zamieszczamy linki do osobnych wpisów poświęconych naszym wyprawom w polecane miejsca. W relacjach znajdziecie trochę wiedzy, ciekawostek, ale także garść wskazówek, przydatnych również pod kątem wycieczki z najmłodszą pociechą. ?

1. Pico de Las Nieves i Roque Nublo

Góry to zdecydowanie nasz numer 1. Szczególnie polecamy Pico de Las Nieves oraz szlak na Roque Nublo. Przeczytaj więcej na temat naszej wyprawy:

Góry Gran Canarii – w poszukiwaniu śniegu

2. Wydmy Maspalomas

Można poczuć się jak na pustyni z dodatkową atrakcją – oceanem w tle. Dobra opcja na długi spacer czy plażowanie w sąsiedztwie piaskowych kolosów. Przeczytaj relację z naszej wycieczki na wydmy Maspalomas:

Wydmy Maspalomas – skrawek Sahary na Kanarach?

3. Puerto de Mogan

Urokliwie miasteczko, położone nad oceanem, wyróżnia się spośród tych, które udało nam się odwiedzić. Dlaczego nazywa się je „Małą Wenecją” i jak wypada na tle pozostałych? Przeczytaj naszą relację z wizyty w Peurto de Mogan oraz innych miasteczkach Gran Canarii:

Puerto de Mogan – Wenecja na Gran Canarii?

4. Destylarnia rumu Arehucas

Tuż za podium znalazła się wycieczka do zakładu produkcji rumu w miasteczku Arucas. Na koniec zwiedzania czeka nagroda – degustacja! Jeśli chcesz wiedzieć więcej przeczytaj naszą relację:

Rum z Arehucas – złocisty przysmak Gran Canarii

5. Caldera de Bandama

Będąc na północy wyspy warto wjechać na wzniesienie Pico de Bandama skąd rozpościera się wspaniała panorama na krater wulkaniczny Caldera de Bandama oraz stolicę Gran Canarii Las Palmas. Wszystko oczywiście z oceanem w tle. Bardziej aktywni mogą wybrać się na treking wokół krateru. My oczywiście tym razem odpuściliśmy. ?

 

Powyżej wymieniliśmy miejsca, które według nas warto zobaczyć na Gran Canarii. Liczymy, że jeszcze kiedyś wrócimy na wyspę a wtedy lista na pewno się powiększy.