Strona główna » Podróże we troje » Teneryfa » Co warto zobaczyć na Teneryfie?

Co warto zobaczyć na Teneryfie?

Nasza subiektywna lista miejsc, które warto zobaczyć na Teneryfie jest już gotowa! O dziwo, znalazła się na niej tylko jedna plaża 🙂 (może dlatego, że kwietniowa pogoda nie zachęcała do wylegiwania się na piasku 😉). Za to zdecydowanie dominują górskie scenerie, a pierwsze miejsce bezapelacyjnie należy do panoramy z najwyższego szczytu Teneryfy, Wysp Kanaryjskich, Hiszpanii, jak również wszystkich wysp leżących na Oceanie Atlantyckim!

Wulkan Teide

Pico del Teide jest to punkt obowiązkowy podczas pobytu na Teneryfie i nie ma w tym nic dziwnego. Widoczny z niemal każdego miejsca wyspy, a często także z pozostałych Kanarów, króluje nad otaczającym go światem. Jednak ogrom Teide można poczuć dopiero stając na jego wierzchołku! Warto skorzystać z kolejki lub wspiąć się na szczyt o własnych siłach, by chociaż przez chwilę nacieszyć oko niepowtarzalnymi widokami oraz poczuć niczym nieograniczoną przestrzeń wokoło. 🤩

Wycieczkę trzeba planować z głową, ze względu na warunki panujące w drodze i na szczycie. Z tego też powodu wyprawa na wulkan Teide z małymi dziećmi nie jest dobrym pomysłem 🤔. Kolejnym aspektem jest rezerwacja specjalnego zezwolenia, które jest niezbędne do wejścia na szczyt – warto o tym pamiętać, by uniknąć dużego rozczarowania. Więcej informacji praktycznych w osobnym wpisie:

Wejście na Teide – wulkan w jeden dzień

Roques de Garcia

W drodze na wulkan Teide warto zatrzymać się na jednym z wielu punktów widokowych. Szczególnie polecamy formacje skalne Roques de Garcia, wokół których można również odbyć mały trekking. Więcej informacji w osobnym wpisie:

Roques de Garcia i inne atrakcje w drodze pod wulkan Teide

Góry Anaga i Playa de Las Teresitas

Wycieczkę przez Góry Anaga warto rozpocząć (lub zakończyć 😉) na plaży Teresitas. Jest to jedyna plaża w naszym zestawieniu, ale za to jaka! Szeroka, złocista i malowniczo położona. Szczególnie polecamy widok z góry z Mirador de Las Teresitas. 😍

Natomiast Góry Anaga to naszym skromnym zdaniem obowiązkowy punkt podczas pobytu na wyspie. Mają w sobie coś magicznego, tajemniczego, innego 🙂. Pomimo, iż panująca w nich aura nie rozpieszcza, trudno się z nimi rozstać! Poniżej nasz pomysł na jednodniową wycieczkę przez najstarsze góry Teneryfy:

Samochodem przez magiczne góry Anaga

Masca i Los Gigantes

Co jeszcze warto zobaczyć na Teneryfie? Jej niewątpliwe perełki czyli wioskę Masca oraz Los Gigantes! Dojazd do górskiej wioski nie należy do najprzyjemniejszych, ale sceneria na miejscu rekompensuje wszystkie niedogodności 🙂. W drodze powrotnej, niejako na deser, wystające na ponad 600 metrów ponad ocean olbrzymy Los Gigantes! Więcej informacji w osobnym wpisie:

Masca i Los Gigantes – perełki Teneryfy?

Loro Park i Siam Park

Nie mamy osobnego wpisu na temat parków rozrywki na Teneryfie, ale wydaje nam się, że warto o nich wspomnieć. Według TripAdvisor Loro Parque to ZOO nr 1 na świecie, natomiast Siam Park to park rozrywki nr 1 na świecie – to mówi samo za siebie 🤔. Zabawa w jednym z nich to na pewno ciekawa alternatywa do górskich wycieczek czy plażowania – szczególnie, gdy wakacje na Teneryfie spędzamy w towarzystwie dzieci. Oba parki należą do jednego właściciela, dlatego można kupić bilet łączony, co cenowo wychodzi najkorzystniej. Więcej informacji znajdziecie bezpośrednio na stronach parków:

Loro Parque 

Siam Park

Na koniec kilka zdjęć z naszego pobytu w parku Loro: 😊