Strona główna » Podróże we troje » Teneryfa » Co warto zobaczyć na Teneryfie?
Co warto zobaczyć na Teneryfie?
4.8 (96%) 5

Co warto zobaczyć na Teneryfie?

Nasza subiektywna lista miejsc, które warto zobaczyć na Teneryfie jest już gotowa! O dziwo, znalazła się na niej tylko jedna plaża 😲 (może dlatego, że kwietniowa pogoda nie zachęcała do wylegiwania się na piasku 😉). Za to zdecydowanie dominują górskie scenerie, a pierwsze miejsce bezapelacyjnie należy do panoramy z najwyższego szczytu Teneryfy, Wysp Kanaryjskich, Hiszpanii, jak również wszystkich wysp leżących na Oceanie Atlantyckim!

Wulkan Teide

Pico del Teide jest to punkt obowiązkowy podczas pobytu na Teneryfie i nie ma w tym nic dziwnego. Widoczny z niemal każdego miejsca wyspy, a często także z pozostałych Kanarów, króluje nad otaczającym go światem. Jednak ogrom Teide można poczuć dopiero stając na jego wierzchołku 💪. Warto skorzystać z kolejki lub wspiąć się na szczyt o własnych siłach, by chociaż przez chwilę nacieszyć oko niepowtarzalnymi widokami oraz poczuć niczym nieograniczoną przestrzeń wokoło 😮😍.

Wycieczkę trzeba planować z głową, ze względu na warunki panujące w drodze i na szczycie. Z tego też powodu wyprawa na wulkan Teide z małymi dziećmi nie jest dobrym pomysłem 🙄. Kolejnym aspektem jest rezerwacja specjalnego zezwolenia, które jest niezbędne do wejścia na szczyt – warto o tym pamiętać, by uniknąć dużego rozczarowania 😥. Więcej informacji praktycznych w osobnym wpisie 😉:

Wejście na Teide – wulkan w jeden dzień

Roques de Garcia

W drodze na wulkan Teide warto zatrzymać się na jednym z wielu punktów widokowych. Szczególnie polecamy formacje skalne Roques de Garcia, wokół których można również odbyć mały trekking. Więcej informacji w osobnym wpisie 🙂:

Roques de Garcia i inne atrakcje w drodze pod wulkan Teide

Góry Anaga i Playa de Las Teresitas

Wycieczkę przez Góry Anaga warto rozpocząć (lub zakończyć 😉) na plaży Teresitas. Jest to jedyna plaża w naszym zestawieniu, ale za to jaka! Szeroka, złocista i malowniczo położona. Szczególnie polecamy widok z góry z Mirador de Las Teresitas 😍.

Natomiast Góry Anaga to naszym skromnym zdaniem obowiązkowy punkt podczas pobytu na wyspie. Mają w sobie coś magicznego, tajemniczego, innego 😮. Pomimo, iż panująca w nich aura nie rozpieszcza, trudno się z nimi rozstać! Poniżej nasz pomysł na jednodniową wycieczkę przez najstarsze góry Teneryfy:

Samochodem przez magiczne góry Anaga

Masca i Los Gigantes

Co jeszcze warto zobaczyć na Teneryfie? Jej niewątpliwe perełki czyli wioskę Masca oraz Los Gigantes 😍. Dojazd do górskiej wioski nie należy do najprzyjemniejszych, ale sceneria na miejscu rekompensuje wszystkie niedogodności. W drodze powrotnej, niejako na deser, wystające na ponad 600 metrów ponad ocean olbrzymy Los Gigantes! Więcej informacji w osobnym wpisie:

Masca i Los Gigantes – perełki Teneryfy?

Loro Park i Siam Park

Nie mamy osobnego wpisu na temat parków rozrywki na Teneryfie, ale wydaje nam się, że warto o nich wspomnieć. Według TripAdvisor Loro Parque to ZOO nr 1 na świecie, natomiast Siam Park to park rozrywki nr 1 na świecie – to mówi samo za siebie 😲. Zabawa w jednym z nich to na pewno ciekawa alternatywa do górskich wycieczek czy plażowania – szczególnie, gdy wakacje na Teneryfie spędzamy w towarzystwie dzieci. Oba parki należą do jednego właściciela, dlatego można kupić bilet łączony, co cenowo wychodzi najkorzystniej. Więcej informacji znajdziecie bezpośrednio na stronach parków:

Loro Parque 

Siam Park

Na koniec kilka zdjęć z naszego pobytu w parku Loro 😊

Co warto zobaczyć na Teneryfie?
4.8 (96%) 5