Strona główna » Podróże we troje » Teneryfa » Teneryfa z dzieckiem – co spakować a co kupić na miejscu?

Teneryfa z dzieckiem – co spakować a co kupić na miejscu?

W końcu nadeszła ta wyczekiwana chwila ?. Wylot jutro, Tata już po pracy, czyli urlop można oficjalnie uznać za rozpoczęty. Jednak najpierw misja dla rodziców: spakować niemowlaka na wakacje na Teneryfie – challenge accepted ?. Auri niby malutka, jakieś 70 cm wzrostu, a jak się okazuje przy pakowaniu, potrzebuje więcej rzeczy… niż my dwoje razem wzięci ?. Wychodzi jedna WIELKA waliza na jednego, maleńkiego bobasa!

Jak spakować niemowlaka na wakacje na Teneryfie?

Ponieważ na Teneryfę lecimy po raz pierwszy, w dodatku to nasza pierwsza zagraniczna podroż z Auri na stanie, dlatego bierzemy wszystko co nam przyjdzie do głowy. Nie wiemy jeszcze jak wygląda sytuacja z dostępnością i cenami artykułów dla niemowląt na wyspie, dlatego w walizce ląduje np. cała paka pampersów, pampersów do wody, chusteczek, słoiczki i inne „must have” bobasa (przy czym Matka ma nieustające obawy, czy wszystkiego na pewno wystarczy na cały okres pobytu).

Jak się okazuje po przylocie na miejsce – na Teneryfie też mają dzieci ??!! Ponadto są nastawieni na turystów, a co za tym idzie na spełnianie ich oczekiwań, tak więc nawet w przyhotelowych sklepikach zaopatrzenie dla niemowlaków jest ?. Inny temat to ceny, ale o tym za chwilę w konkretnych przykładach. ?

Jeśli chodzi o pakowanie ciuszków dla niemowlaka, to tutaj wiele zależy od zwyczajów mamuś i ich skłonności do przebierania ?. A serio to na pewno warto pamiętać o cieplejszych ubrankach, szczególnie jeśli w planach mamy wycieczki po wyspie np. do wioski Masca czy w góry Anaga (tam naprawdę może być wietrznie i zimno). W naszym przypadku Matka zdecydowanie wzięła za dużo ciuszków dla Auri, 1/2 by w zupełności wystarczyła. ?

Artykuły dziecięce na Teneryfie – co i za ile?

W każdym supermarkecie (np. sieci Dino), w aptekach, a nawet w pierwszym sklepiku tuż obok hotelu znajdziemy wszystko co nam potrzebne (o zdziwienie ?): mleko, pampersy, jedzonko, kosmetyki itd. Większość produktów jest hiszpańskich producentów, ale znajdziemy i takie, które są dostępne w Polsce (np. Nestle, Hipp, Pampers). No i należy pamiętać, że ceny są w euro ??, tego nie przeskoczymy. W wielu sklepach spotkaliśmy kosmetyki naszej rodzimej firmy Ziaja, w tym również całą serię Ziajka dla dzieci. W przeliczeniu na złotówki wychodziło 2x drożej niż zapłacilibyśmy za ten sam produkt w Polsce. ?

Poniżej lista przykładowych produktów i ich ceny:

  • mleko Nestle Nativa 2 – 9,95 euro/opakowanie
  • kaszki Nestle – 4,25 euro/opakowanie
  • mus Nestle – 0,90 euro/szt
  • słoiczki Hipp – 2,30 euro/szt
  • pieluchy Pampers – 11,95 euro/23 szt
  • pieluchy Chelino – 5,45 euro/28 sztuk
  • mokre chusteczki – 2 euro/opakowanie

Lotniskowe automaty na ratunek zapominalskim

Szybkie pakowanie (szczególnie w drodze powrotnej ?), męcząca podróż na lotnisko i dłuuuga kolejka do nadania bagażu, zawsze nużąca i troszkę stresująca odprawa – skąd my to znamy ?.  A gdy wszystko to już za nami i wreszcie następuje chwila wytchnienia (zdążyliśmy, teraz już na pewno polecimy!), przychodzi refleksja: a gdzie nasze dziecko ??! Uff, śpi słodko w wózku obok ?. A tak serio to zaczynamy analizować czego zapomnieliśmy spakować do bagażu podręcznego, a na pewno będziemy potrzebować dla naszego niemowlaka podczas ponad 4 godzin lotu.

Tu zapominalskim z pomocą przychodzą automaty na lotnisku (przynajmniej na tym południowym na Teneryfie takowe były), a w nich kilka produktów pierwszej potrzeby: pampersy, chusteczki a nawet mleko, słoiczek z gotowym daniem i butelka ze smoczkiem ?. Wystarczy wrzucić kilka euro i głęboko odetchnąć – jesteśmy uratowani! O dziwno ceny produktów są bardzo podobne jak te w sklepach na wyspie – polskie lotniska powinny brać przykład!

Podsumowanie

Na Teneryfie na każdym rogu można kupić wszystko co potrzeba dla niemowlaka, więc gdy przy pakowaniu o czymś zapomnimy, albo czegoś nam zabraknie już na miejscu to jeszcze nie koniec świata. Jeśli jednak świadomie zrezygnujemy z pewnych produktów, musimy wziąć pod uwagę, że w euro zapłacimy za nie więcej niż w złotówkach w ulubionej Biedronce blisko domu ?.

Czyli jak spakować niemowlaka na wakacje na Teneryfie? Naszym zdaniem najlepsze jak zawsze są zdrowy rozsądek i kompromis, czyli weźmy tyle, ile zdołamy zmieścić w przysługującym nam bagażu, ale tak, abyśmy byli w stanie go unieść. ?