Jesień na wodzie. Zachwyć się romantycznym zachodem słońca

0
351
3.5/5 - (2 votes)

Polska złota jesień oczarowuje bogactwem kolorów i ciepłymi promieniami słońca. Jeśli marzysz o tym, aby celebrować jesienne chwile, pozwól zaprosić się na romantyczny wieczór na jachcie. Malownicze zachody słońca na wodzie w otoczeniu wielobarwnych lasów to doskonały pomysł na spędzenie czasu tylko we dwoje. Jesienią możesz też zabrać swoją drugą połówkę na odległe akweny, żeby zaznać tam jeszcze trochę ciepła, które pamiętasz z letnich dni spędzonych pod żaglami. Jak zaplanować jesień na jachcie?

Żeglowanie jesienią w Polsce – najciekawsze miejsca

Bez wątpienia jedną z najważniejszych atrakcji polskich akwenów jesienią jest ich otoczenie. Malownicze lasy wokół jezior i gęsto zarośnięte fragmenty pasu nadmorskiego nierzadko poprzecinane efektownymi klifami urzekają żeglarzy tak samo jak szum fal i wiatr we włosach. Drzewa mieniące się złotem, żółcią i czerwienią z oddali zachwycają jeszcze bardziej niż w trakcie spaceru leśnymi ścieżkami. Jeśli chcesz spojrzeć na nie z większej perspektywy, koniecznie wybierz się w Polsce na żagle jesienią.

Miejsca popularne latem warto odwiedzić także we wrześniu czy październiku. Wprawdzie dni są już wtedy chłodniejsze, ale na zachód słońca nie trzeba czekać tak długo jak w lipcu czy sierpniu. Na wodzie nie jest też tak tłoczono jak w trakcie szkolnych wakacji… A mniejszy ruch żeglarski oznacza więcej odosobnienia, które ułatwi Ci stworzenie romantycznej atmosfery w trakcie jesiennego rejsu jachtem.

Gdzie spędzić jesień na jachcie w Polsce? Do najpopularniejszych miejsc należą bez wątpienia mazurskie jeziora. W Krainie Wielkich Jezior możesz zabrać swoją wybrankę lub wybranka na rejs po największym w Polsce jeziorze Śniardwy. Z pokładu będziecie mogli podziwiać nie tylko jesienne barwy lasów, które otaczają akwen, lecz także mieniące się pięknymi barwami drzewa na 8 wyspach o łącznej powierzchni prawie 43 ha.

Atrakcji nie brakuje też nad Bałtykiem. Poza romantycznym spacerem plażą czy zachodem słońca obserwowanym na molo pary zakochane w sobie i żaglach chętnie cumują w marinie w Sopocie lub Gdyni. Urzekające klify, a także liczne atrakcje turystyczne na lądzie zachęcają do zaplanowania nawet dłuższego romantycznego weekendu w Trójmieście.

Kierunki żeglarskie w Europie i na świecie – pomysł na przedłużone wakacje jesienią

Jesienią możesz zdecydować się na czarter jachtów nie tylko w Polsce, lecz także w innych popularnych akwenach w różnych zakątkach świata. Jeśli chcesz w trakcie polskiej jesieni nacieszyć się jeszcze gorącą temperaturą i prażącym słońcem, koniecznie wybierz tropiki albo cieplejsze kierunki w Europie.

Jesienią popularnym kierunkiem żeglarskim są Seszele, oddalone o około 1600 km od wybrzeży Afryki. Niemalże dziewicza przyroda i niewystępujące w Polsce gatunki zwierząt możesz podziwiać ze swoją drugą połówką z pokładu wyczarterowanego jachtu. Równie chętnie wybierane przez polskich żeglarzy są porty we Francji. Luksusowe Lazurowe Wybrzeże albo inne mariny u wybrzeży Morza Śródziemnego zachęcają nie tylko do spędzenia romantycznych chwil z druga połówką, lecz także do zwiedzania wyjątkowych miejsc na lądzie.

Jak spędzić romantyczny jesienny dzień na jachcie?

Podziwianie jesiennych barw i malowniczego zachodu słońca na wodzie to doświadczenie, które na długo pozostaje w pamięci każdej zakochanej pary. Ładowanie wewnętrznych baterii w tropikach warto spędzać podobnie, jak obserwowanie złotej polskiej jesieni.

Czas upływający jesienią na pokładzie może być pomysłem na pierwszą randkę albo odpoczynek od codzienności we dwoje. Jeśli wybraliście rejs ze skipperem, możecie posiedzieć przy lampce wina. Wyprawa wyłącznie z drugą połówką przebiegnie równie miło, kiedy do kolacji podasz trunek bezalkoholowy.

Wytworny poczęstunek przy świetle księżyca to doskonały pomysł na przyjemne zakończenie romantycznego wieczoru na jachcie. Możesz zaimponować swoimi umiejętnościami kulinarnymi i zaserwować swoje popisowe danie, które przygotujesz w kuchni pod pokładem. Jeśli nie jesteś jednak za pan brat ze sztuką kulinarną, to podaj gotową potrawę, którą kupisz jeszcze na lądzie. Zadbaj jednak o ciepłe ubranie i koce, którymi będziecie mogli się otulić. Choć romantyczny zachód słońca jesienią zapewnia niezapomniane wrażenie, to o tej porze roku wieczorami trudno uciec od poczucia chłodu.

Razem z drugą połówką korzystaj z polskiej złotej jesieni albo z ciepła w dalekich krajach i przegoń jesienną chandrę, wypoczywając pod żaglami!