5/5 - (1 vote)

Wakacje to czas, na który dzieci czekają z utęsknieniem. Powinien to być okres odpoczynku, zabawy, ciekawych przygód i poznawania nowych przyjaciół. Dla rodziców organizacja opieki nad dziećmi w wakacje bywa kłopotliwa – na szczęście są sposoby, aby zapewnić młodzieży niezapomniane przeżycia. Jednym z pomysłów na spędzenie letniego wypoczynku są kolonie dla dzieci i młodzieży.

Najlepsze miejsca na obozy letnie dla młodzieży

Kolonie letnie organizowane są w różnych miejscach w Polsce, a każdy region ma do zaoferowania coś innego. Nad morzem dzieci mogą cieszyć się słońcem, piaskiem i zabawą w wodzie. Są spacery po wydmach, budowanie zamków z piasku. Młodzież z kolei ćwiczy sporty wodne, a wieczorami zwiedza okolicę. W górach atrakcją są miejsca widokowe i szlaki turystyczne, malownicze widoki i górska przyroda. Na wsi dzieci mogą poznać uroki życia w sąsiedztwie natury, a w miastach czekają na nie muzea, parki rozrywki i inne atrakcje.

Niezapomniane kolonie z Quatronum

Quatronum to organizator kolonii letnich dla dzieci i młodzieży, który od ponad dziesięciu lat oferuje wyjątkową ofertę wypoczynku w malowniczych miejscach Polski. Uczestnicy kolonii nocują w zamkach, pałacach i zabudowaniach fortyfikacji wojskowych, co zapewnia im niezapomniane wrażenia. Turnus kolonii obejmuje noclegi w tych wyjątkowych miejscach, całodzienne wyżywienie z naturalnych produktów oraz bogaty program zajęć. Tegoroczne wyjazdy zaplanowano m.in. w takie miejsca, jak:

  • Bałoszyce na Pojezierzu Iławskim z noclegiem w pałacu,
  • Karnity niedaleko Ostródy na Mazurach, z noclegami w zabytkowym zamku,
  • Rydzyna i Wąsowo w Wielkopolsce z noclegami w zabytkowych zamkach,
  • Jelenia Góra z noclegami w Pałacu Paulinum.

Szczegóły oferty i możliwość rezerwacji dostępne na stronie organizatora pod linkiem https://quatronum.pl  

Quatronum – rodzaje tematycznych obozów dla dzieci

Tematyczne kolonie dla dzieci i młodzieży Quatronum nawiązują do fabuły uwielbianych przez nie gier i powieści fantasy, tj. Władca Pierścieni, Harry Potter i Gwiezdne Wojny. Organizowane kolonie mają wyjątkowy program i wyjątkowe nazwy, tj. Szkoła Tropicieli, Szkoła Czarodziejów i Gwiezdna Akademia. 

Uczestnicy mogą wziąć udział w warsztatach z różnych dziedzin, m.in. z:

  • sztuk walki,
  • orientacji w terenie,
  • zielarstwa,
  • sztuki negocjacji,
  • retoryki,
  • kryptografii.

Nowością w tegorocznej ofercie jest Akademia Młodych Artystów z programem nauki tańca, śpiewu i aktorstwa, a dla dzieci poniżej 12. roku życia Szkoła Pana Kleksa.

Kolonie letnie to doskonały sposób na spędzenie wakacji dla dzieci i młodzieży. Wybierając kolonie, warto zwrócić uwagę na miejsce pobytu, tematykę zajęć i program. Na koloniach z Quatronum dzieci na pewno przeżyją niezapomniane przygody i wrócą do domu z bagażem cennych doświadczeń.